پایان پشتیبانی ویندوزهای اکس‌پی و ویستا از جیمیل

گوگل دیگر از نمایش محتوای جیمیل در بعضی از نسخه‌های قدیمی سیستم عامل ویندوز حمایت نخواهد کرد.

بهتر است کاربران از تازه‌ترین نسخه‌های کروم استفاده نمایند.

به نظر می‌رسد کاربرانی که اصرار دارند به نسخه‌های قدیمی‌تر سیستم عامل ویندوز همانند اکس‌پی و ویستا وفادار بمانند، بتدریج در فشار بیشتری قرار می‌گیرند تا در این تصمیم خود تجدید نظر نمایند.

چنانچه شما هم از آن دسته کاربرانی هستید که به تازگی مرورگر کروم خود را به‌روز کرده‌اید، حتما بنری را در بالای رابط کاربری جیمیل از هشتم فوریه مشاهده کرده‌اید. این بنر حاوی یادآوری برای به‌روزرسانی کروم نسخه۵۳ به نسخه ۵۵ بوده و همراه با چند به‌روزرسانی امنیتی بزرگ است.
قطعا پس از به‌روزرسانی، این بنر از بین خواهد رفت. مگر اینکه هنوز هم از ویندوز اکس‌پی یا ویستا استفاده کنید.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از انگجت، پشتیبانی ویندوزهای ایکس‌پی و ویستا از نسخه ۴۹ مرورگر کروم و نه نسخه‌های جدیدتر باعث می‌شود تا رابط کاربری جدید جیمیل بر روی آنها به درستی عمل نکند.
تازه‌ترین نسخه مرورگر کروم که توسط گوگل عرضه شده نسخه ۵۵ است و حاوی بروزرسانی‌های امنیتی عمده‌ای است. لذا گوگل کاربران را تشویق به مهاجرت به همین نسخه از مرورگر کروم کرده است.

شرکت مایکروسافت هم پشتیبانی از ویندوزهای یاد شده را متوقف کرده و در صورت شناسایی آسیب‌پذیری‌های امنیتی بر روی آنها حاضر به عرضه وصله‌های نرم‌افزاری نیست. همین امر استفاده از خدمات مختلف و از جمله جیمیل در ویندوزهای ایکس‌پی و ویستا را دشوار می‌سازد.

گوگل می‌گوید کاربرانی که از نسخه‌های قدیمی مرورگر کروم(قدیمی تر از ۵۵) استفاده می‌کنند، در برابر حملات هکری آسیب‌پذیر خواهند بود. کاربران نسخه‌های قدیمی‌تر کروم هنوز می‌توانند به جیمیل دسترسی یابند، اما از دسامبر ۲۰۱۷ این دسترسی محدود به نسخه ساده و HTML این خدمات خواهد بود.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!