افزایش پهنای باند اینترنت در ایران باید به حد اعلای خود برسد

احمد همتی در شورای اداری استان سمنان که با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد اظهار کرد:

نباید از تکنولوژی‌های نوین ترس داشته باشیم چرا که این فناوری‌ها در توسعه کشور و رشد علمی نقشی مهم دارد.

وی بر لزوم افزایش پهنای باند اینترنت تاکید کرد و افزود: اگرچه تهدیداتی در این حوزه نیز وجود دارد و نگرانی‌های ما بی‌دلیل هم نیست اما این مهم نباید مانع استفاده ما از ظرفیت این تکنولوژی ها شود.

عضو فراکسون امید با اشاره به سرعت رشد علم و تکنولوژی در دنیا گفت: سرعت پیشرفت‌های علمی و توسعه فناوری‌ها در دنیای امروز به گونه‌ای است که اگر در این حوزه انفعالی برخورد کنیم، زیان خواهیم کرد؛ لذا با وجود جدی بودن نگرانی‌ها نباید خود را از ظرفیت‌های فناوری‌ها محروم کنیم.

همتی با بیان اینکه غنای فرهنگ دینی و ملی ما می‌تواند مانع از آسیب دیدن جامعه شود تصریح کرد: باید همه فناوری‌های نو را در خدمت پیشرفت کشور به کار بگیریم چرا که این فناوری‌ها نه تنها در حوزه توسعه کشور که در زمینه تامین امنیت و رشد آموزشی و علمی و حتی در حوزه‌های اجتماعی و از جمله حوزه سلامت نیز می تواند نقش آفرینی جدی داشته باشد.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس دهم با بیان اینکه وجه دیگر این فناوری‌ها نقش آنها در ایجاد اشتغال است خاطرنشان کرد: فناوری‌های ارتباطی ظرفیت یگانه‌ای در ایجاد اشتغال دارند.

وی بر ضرورت سرمایه گذاری در حوزه های ارتباطی و زیرساخت ها تاکید کرد و با اذعان به اینکه آی سی تی ظرفیت بالایی در حوزه اشتغال و کارآفرینی دارد، ادامه داد: ارتباطات و فناوری اطلاعات می تواند در رفع مشکل اشتغال در کشور بسیار موثر باشد.

عضو فراکسون امید با اذعان به اینکه مجلس و نمایندگان مردم از سرمایه گذاری در حوزه های ارتباطی حمایت می کنند، گفت: دسترسی آزاد به اطلاعات مصوبه رسمی مجلس است و با توجه به اینکه این قانون ابلاغ نیز شده باید اجرایی شود .

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!