فیس‌بوک به منظور حذف محتوای نامناسب، ۳۰۰۰ نفر را استخدام می‌کند

ایتنا- فیس‌بوک ۳۰۰۰ نفر را استخدام می‌کند تا با این کار به گزارش‌های مربوط به انتشار محتواهای نامناسب در این شبکه اجتماعی پاسخ دهد و از طرفی سرعت حذف این محتواها را نیز افزایش دهد.

امروزه شاهد آن هستیم که فیلم‌ها و تصاویر قتل، خودکشی و دیگر اقدامات خشونت آمیز با سرعت و تعداد زیادی منتشر می‌شود و مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک اعلام کرد که به منظور حذف این محتواها و پاسخگویی به گزارش‌های مبنی بر انتشار محتواهای نامناسب در این شبکه اجتماعی و همچنین برای سرعت بخشیدن به فرآیند حذف این محتواها، ۳۰۰۰ نفر را استخدام می‌کند.

فیس‌بوک اعلام کرد که حداقل در حال حاضر نیاز به نرم‌افزارهای خودکاری داریم که بتوانند بر پست‌ها نظارت داشته باشند. فیس‌بوک لایو، سرویسی است که به هر کاربری اجازه می‌دهد تا پخش زنده داشته باشد اما این قابلیت از سال گذشته، با قراردادن صحنه‌های خشونت آمیز خدشه‌دار شده است.

زاکربرگ گفت: «یک هفته پیش یک گزارش از ویدئویی دریافت کردیم که به نظر می‌رسید فردی قصد دارد که صحنه خودکشی خود را در آن به نمایش بگذارد. ما به سرعت مجریان قانون را مطلع کردیم و آنها موفق شدند که این فرد را از آسیب رساندن به خود باز دارند. اما متأسفانه در موارد دیگر موفق نبودیم چون در واقع تعداد این صحنه‌ها کم نیست و به همین خاطر نیاز به نرم افزارهای خودکار به شدت احساس می‌شود.»

پلیس اعلام کرد که یکی از صحنه‌ها به این صورت بوده است که یک پدر در تایلند قصد داشت که دختر خود را بکشد و آن را در فیس‌بوک لایو به نمایش درآورد.
بعد از گذشت یک روز از ماجرا و ۳۷۰۰۰۰ بازدید، فیس‌بوک این ویدئو را حذف کرد. ویدئوهای دیگری از شیکاگو و کلیولند نیز با خشونت خود، بازدیدکنندگان را شوکه کرده است.

برای راحت تر شدن گزارش ویدئو های خشونت بار توسط کاربران، فیس‌بوک ابزار خاصی را در نظر گرفته است. این امر به پاسخ دادن سریع‌تر تیم مشاهده کننده نیز کمک می‌کند.
کارکنان با سرعت بیشتری می‌توانند ویدئوهای خشن با استفاده از قوانین فیس‌بوک تشخیص دهند. همچنین آنها می‌توانند به وسیله همین ابزار مجریان قانون را به سرعت مطلع کنند.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!